Skup złota

Skup złota – sposób na niemodną biżuterię

Ozdoby biżuteryjne cieszą się ogromną sympatią kobiet, które dzięki subtelnym dodatkom potrafią nadać stylizacji wyjątkowego charakteru. Oczywiście mężczyźni również noszą biżuterię, choć zwykle ograniczają się do zegarka i obrączki, ewentualnie sygnetu i łańcuszka. Zdecydowanie więcej biżuterii mają jednak kobiety. Często jest to biżuteria sprzed lat – niemodna lub zniszczona, nadająca się na skup złota.

Złota biżuteria po latach

złoty złom
Złota biżuteria dobrej jakości, jeżeli jest odpowiednio przechowywania i pielęgnowana, nie ma prawa się zniszczyć. Oczywiście nie powinniśmy narażać jej na uszkodzenia mechaniczne, działanie domowej chemii ani długotrwałe przechowywanie wśród kurzu i wilgoci. Czasem jednak zdarza się, że biżuteria leży w kiepskich warunkach latami, przez co nie nadaje się do użytku. W końcu dojrzewamy do decyzji by coś zmienić. Możemy oddać ją do czyszczenia, ale często okazuje się, że wcale takiej biżuterii nie potrzebujemy, bo zwyczajnie przestała nam się podobać. Wówczas warto wybrać się do skupu złomu złota.
Do skupu możemy oddać zarówno starą biżuterię po naszych babciach czy mamach, jak i nowsze ozdoby, które nam się nie podobają bądź są uszkodzone. Skup złota obejmuje też inne przedmioty wykonane ze złota, takie jak złote pióra, łyżeczki, spinki, nieśmiertelniki, kieliszki, monety i wiele innych.

Skup złota – sprzedaj lub przerób starą biżuterię

skup złotego złomuSkup złomu złota kojarzy się jednoznacznie z wymianą złotych przedmiotów na pieniądze, czyli sprzedażą. Tymczasem wiele firm jubilerskich, takich jak firma Kozłowski, oferuje również inne możliwości. Poza sprzedażą złota w cenie złomu i otrzymaniem pieniędzy do ręki, klienci mogą również dokonać wymiany złota na inny towar. Oczywiście najpierw konieczne jest oszacowanie, ile warte jest dostarczone przez nich złoto.
Skup złota (sprawdź ofertę tutaj) to jednak nie tylko sprzedaż czy wymiana niepotrzebnych przedmiotów na inne. Kolejną możliwością oferowaną przez firmy jubilerskie jest przerobienie złomu złota na inną biżuterię. Stare, niemodne ozdoby, można za niewielką opłatą przerobić na nowoczesne pierścionki czy zawieszki, a nawet obrączki ślubne. Klient płaci jedynie za wykonanie usługi.

Za jaką cenę można oddać złom złota do skupu?

Skup złota oferuje ceny uzależnione od aktualnej wartości kruszcu na giełdach światowych. Oczywiście przy ustalaniu ceny brane są pod uwagę waga oraz karat złota. Niekiedy klienci uważają, że znacznie bardziej opłaca się przerobić złoty przedmiot niż go sprzedać. Firmy jubilerskie nie namawiają do podjęcia takiej a nie innej decyzji – to klient decyduje o tym, co zrobi z posiadanym złomem złota.

One thought on “Skup złota

  • Często takie rodzinne pamiątki, czy nawet „pierścionki babci” wracają do łask, jest to doceniane przez członków rodziny przez to, jaką nosi to w sobie wartość. Myślę, że jeśli ktoś nie ma sentymentu to jak najbardziej powinien złoto sprzedać – pozbędzie się zagracającej biżuterii a sam na tym zyska 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *