Kamienie szlachetne – zastosowanie

Kamienie szlachetne – możliwości

Kamienie szlachetne to bardzo wdzięczy temat. Co ważne, kamienie szlachetne znajdują szereg bardzo ciekawych zastosowań – od biżuterii po ciekawe projekty artystyczne luźno związane z dekoracjami. Co ciekawe, większość osób kojarzy kamienie szlachetne tylko i wyłącznie z określonymi rodzajami kamieni oraz z biżuterią, a konkretnie z pierścionkami. Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że kamienie szlachetne to coś znacznie więcej niż pierścionek zaręczynowy z rubinem. Od czego zacząć jeśli chcemy poszerzyć naszą wiedzę związaną z kamieniami szlachetnymi?

Przede wszystkim od zapoznania się z rodzajami kamieni szlachetnych. Najczęściej wymieniane i co za tym idzie wykorzystywane kamienie szlachetne to przede wszystkim szmaragdy, rubiny, diament, szafir, topaz, akwamaryn czy heliodor. Kamienie szlachetne to nie tylko te najbardziej popularne także najdroższe diamenty czy rubiny to także mniej znane okazy takie właśnie jak akwamaryn. Co ciekawe, te mniej popularne rodzaje kamieni szlachetnych są bardzo często oferowane w niższych cenach i znajdują znacznie więcej zastosowań niż te najbardziej znane rodzaje kamieni szlachetnych. Jakie mamy najpopularniejsze zastosowanie kamieni szlachetnych?

pierścionek z rubinemNowoczesne zastosowanie

Kamienie szlachetne znajdują oczywiście zastosowanie w branży jubilerskiej, ale pojawiają się także bardzo często w branżach związanych z produkowaniem dekoracji, odzieży i w wielu innych obszarach. Warto z pewnością o tym pamiętać i jeśli faktycznie interesują nas przedmioty wykonane z kamieni szlachetnych zastanowić się nad zakupem czegoś innego niż tylko biżuterii. Broszki czy inne ozdoby bardziej związane z odzieżą to z pewnością jeden  bardziej ciekawych elementów, na który z pewnością także warto zwrócić uwagę.  Warto także pamiętać o tym, że kamienie szlachetne mają zazwyczaj bardzo zdecydowane kolory i w związku z tym mogą definitywnie przyciągnąć uwagę.

W przypadku szmaragdu od razu kojarzy nam się niezwykle intensywny zielony kolor, natomiast w przypadku innych kamieni jak heliodor kolor nie jest już dla nas tak oczywisty czy znany. Warto zatem poszukać inspiracji i pomysłów online  tak aby móc wybrać kamień i rodzaj produktu, który będzie nam faktycznie odpowiadał. W sieci  znajdziemy z pewnością naprawdę bardzo wiele różnorodnych inspiracji. Można poszukać po prostu po grafice, na portalach dotyczących branży, na blogach tematycznych ale także w konkretnych sklepach jubilerskich jeśli interesuje nas tylko i wyłącznie biżuteria. Możliwości mamy tutaj naprawdę bardzo wiele i ogranicza nas tutaj tylko nasza wyobraźnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *