Renowacja zniszczonej biżuterii

Renowacja zniszczonej biżuterii – metody

Zakres usług świadczonych przez firmy jubilerskie jest bardzo szeroki. To nie tylko produkcja i sprzedaż biżuterii, choć oczywiście ta działalność jest najważniejsza i może zapewnić firmie jubilerskiej sukces. Jeśli sprzedaż nie jest za zadowalającym poziomie, inne usługi nie zdołają podreperować budżetu, chociaż mają na niego spory wpływ. Do usług tych należą skup złomu złota i renowacja zniszczonej biżuterii.

Co można zrobić ze starą, zniszczoną biżuterią?

Absolutnie nie warto jej wyrzucać! Zwłaszcza, jeśli jest to przedmiot o znaczeniu sentymentalnym. Oczywiście można ją sprzedać po cenie złomu złota, oferowanej przez zakład jubilerski. Skup złota to jednak opcja dla tych, którym nie zależy na zachowaniu ozdoby. Mogą otrzymać za dany przedmiot pieniądze albo też inną ozdobę biżuteryjną. Mogą także przetopić złoto i poprosić o wykonanie innej ozdoby – zapłacą tylko za wykonanie usługi. Niejednokrotnie jest jednak tak, że zniszczoną biżuterię da się doprowadzić nie tylko do stanu używalności. Niekiedy efekt renowacji przewyższa oczekiwania.

Renowacja zniszczonej biżuterii – czy każdą biżuterię da się naprawić?

Niekiedy konieczne jest jedynie połączenie rozerwanych elementów i tę usługę jubiler jest w stanie wykonać. Wszelkie odgniecenia i zarysowania także da się wypolerować. Jeśli jednak brakuje elementów, zagubiono kamień, konieczne będzie zastąpienie go nowym. Renowacja biżuterii to także jej czyszczenie. Stara, źle przechowywana biżuteria ma prawo stracić swoją dawną barwę.

Odnawianie i naprawa biżuterii – metody

renowacja biżuteriiWybór metody należy dostosować do konkretnego wyrobu. Odnowić można zarówno biżuterię wykonaną ze złota, jak i srebra. Inaczej będzie jednak wyglądać odnowienie delikatnego łańcuszka, a inaczej pokaźnego sygnetu. Inaczej czyści się wyrób gładki, a inaczej ozdobiony licznymi kamieniami czy grawerem.

Złotnicy korzystają z różnorodnych metod, które służą czyszczeniu i polerowaniu biżuterii, ale także złączeniu rozerwanych elementów. Najczęściej klienci przynoszą rozerwane łańcuszki i bransoletki oraz pierścionki, w których brakuje oczka. Renowacja zniszczonej biżuterii odbywa się najczęściej za pomocą ręcznych narzędzi, a niekiedy także specjalnych środków do czyszczenia złotych i srebrnych ozdób. Z takich metod korzysta firma jubilerska Kozłowski. Odnawia wysłużoną biżuterię poprzez jej polerowanie – polerowana powierzchnia staje się na nowo gładka i błyszcząca, pozbawiona zarysowań czy przebarwień.

Do innych metod renowacji biżuterii należą: lutowanie, wklejanie kamieni, przewleczenie, dorabianie elementów, takich jak ogniwka, łapki czy uszka, ale również powiększanie lub zmniejszanie rozmiaru pierścionków, obrączek i bransoletek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *