Biżuteria a typ urody

Biżuteria a typ urody

Internet zalany jest artykułami poradnikowymi, dotyczącymi dopasowania fryzury, makijażu, okularów czy stroju (zwłaszcza jego koloru) do typu urody. Zdecydowanie mniej tekstów porusza temat Biżuteria a typ urody, choć gołym okiem widać, że niektóre kobiety doskonale wyglądają w biżuterii złotej, innym zaś odpowiadają chłodne odcienie biżuterii srebrnej.

Biżuteria złota i srebrna

Sklepy z biżuterią sztuczną tworzą liczne ozdoby biżuteryjne, które mają przypominać biżuterię ze złota i srebra. Z pewnością jest ona znacznie tańsza, ale także znacznie mniej trwała. Jeżeli chcemy zainwestować w biżuterię, którą będziemy nosić latami, warto postawić właśnie na wybory ze złota i srebra, które kupimy w każdym salonie jubilerskim.

Biżuteria srebrna jest zdecydowanie tańsza i zdaniem wielu „codzienna”. Biżuteria złota uznawana jest za cenniejszą, bardziej dostojną, klasyczną. W przeważającej mierze to właśnie ze złota wykonuje się zaręczynowe pierścionki i obrączki ślubne. Co ciekawe, złoto może mieć kilka odcieni. Z pewnością każdy z nas słyszał o złocie żółtym, różowym czy białym.

Biżuteria a typ urody – chłodna i ciepła karnacja

Biżuteria dopasowana do urodyJeśli chodzi o urodę kobiet, wyszczególniamy kilka typów kolorystycznych, kojarzonych z poszczególnymi porami roku.

Typ wiosna to kobieta o ciepłej, ale pełnej blasku cerze. Skóra wiosny dość łatwo się rumieni i szybko opala na kolor brązowy, a ewentualne piegi mają złoty kolor. Typ wiosna może mieć oczy koloru niebieskiego, zielonego, a także jasny brąz. Kolor włosów: odcienie od jasnego beżu do jasnego brązu, często w odcieniach rudości. Wiosna dobrze wygląda w różowym i żółtym złocie. Jeśli chodzi o kolor kamieni, sprawdzą się neonowe, wyraziste barwy.

Typ lato ma delikatną cerę, określaną jako mleczna czy różana. Dość dobrze znosi promienie słoneczne, mimo że początkowo zdarzają się zaczerwienienia. Po kilku dniach skóra przyjmuje jednak zdrowy odcień.  Kolor oczu występujące w tym typie urody to: szaroniebieskie, jasnoniebieskie, szare, szarozielone, piwne, jasny brąz. Najczęstsze kolor włosów: popielate, jasnobrązowe lub o platynowym odcieniu. Biżuteria a typ urody lato – to temat niezwykle szeroki, bowiem pasuje tutaj białe i różowe złoto, srebro, umiejętne połączenia chłodnych barw z ciepłymi, kryształy i kamienie o chłodnych barwach.

Typ jesień to zdecydowanie ciepła karnacja, chociaż bardzo jasna, zwykle w kolorze kości słoniowej. Blada cera jesieni ładnie kontrastuje z wyrazistym kolorem rudych włosów. Możliwy jest także złocisty blond i ciepłe brązy. Kobietom o takiej urodzie dość trudno jest uzyskać ładną opaleniznę. Jesień powinna stawiać na biżuterię złotą. Sprawdzą się też bursztyny, rzemyki, kolorowe kamienie, biżuteria stylizowana na etniczną, skórzane bransolety itp.

Typ zima to z kolei chłodny odcień cery, która niekiedy wydaje się wręcz przezroczysta. Blada cera kontrastuje z ciemną, wyrazistą oprawą oczu. Zima ma zwykle także intensywnie czerwone wargi oraz, ewentualnie, szarobrązowe piegi. Wśród naturalnych kolorów oczu zimy wyróżniamy: błękit lodowy, turkusowy, niebieski, orzechowy oraz czarno-brązowy. Osoba obdarzona tym typem urody powinna unikać rudości i wszelkich ciepłych barw. Sprawdzi się natomiast biżuteria srebrna, białe złoto, błyszczące, chłodne kamienie, cyrkonie, połączenia bieli i czerni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *